Jsou lidé, kteří černou barvu považují za smuteční. Černou barvu si spojují především s úmrtím a pohřby. Černou barvu nemají rádi, protože je pro ně příliš deprimující.
Jiný vztah k černé barvě mají ženy. Především ty, které trápí nadváha. Je známo, že černá barva velmi zeštíhluje. Slavná módní návrhářka Coco Chanel říkala s oblibou, že jsou jenom čtyři barvy, přičemž vyjmenovala černou barvu ve čtyřech světových jazycích. Černá barva totiž není jen synonymem smutku, ale především synonymem luxusu.
Černá barva je velmi oblíbená také v interiérech. A to jak soukromých, tak veřejných. Nebojte se černé. Samozřejmě, že při jejím používání musíte být krajně opatrní. Není dobré, když je černá všude, kde se podívám.
Luxus a elegance
Pojďme se na černou barvu podívat ještě jednou. Černá představuje luxus a eleganci. Skrývá se za ní mnoho významu. Symbolizuje eleganci, moc, prestiž. V orientu symbolizuje peníze. Je to záhadná a nezávislá barva a proto se odváží k jejímu využití především lidé svobodného ducha. Je to vznešená barva, ale je důležitý kontrast. Bez kontrastu by působila těžce až temně. Vypadá exkluzivně, když se užívá střídmě. Působí ideálně například na bytové doplňky, kobereček, polštářky. Velmi efektivně bude působit, když na jednu stěnu použijete tapetu s motivem černé barvy s reliéfním vzorem. Černá dokáže zvýraznit detaily.
Vždy nadčasové řešení
Černá a bílá v módě působí vždy nadčasově. Nejinak je tomu také v interiérech. Tuto kombinaci mají velmi rádi bytoví architekti. Kombinace černé a bílé se hodí pro byty venkovské i městské, pro lidmi mladé i starší. Černou lze ovšem úspěšně kombinovat i s jinými barvami. Například s teplými barvami, ale také se stříbrnou, modrou, šedou či fialovou barvou. Není vůbec špatná například v kombinaci se žlutou nebo oranžovou. Využití černé barvy budete muset důkladně promyslet, nicméně věřte, že s jejím využitím nemůžete šlápnout vedle.